Váš nákupný košík je prázdny

01/12/2017 Knižný advent 2017: jedno knižné prekvapenie denne.

02/07/2017
Ponuku rozširujeme o úplne nové (nečítané) knihy.

20/02/2016 Eleven Books & Coffee konečne otvorené!




Záložky:  
Sleduj nás:




Nedeľné vianočné dražby


Niektoré naše knihy si zaslúžia špeciálnu pozornosť. No a záver roka si zaslúži špeciálne knihy. Preto sme sa rozhodli vybrať z našich políc tie najväčšie chuťovky a ponúknuť ich v sérii štyroch dražieb. Dražby sa budú konať každú adventnú nedeľu, 30. novembra, 7. decembra, 14. decembra a 21. decembra na našej Facebook stránke.

Každú z dražených kníh odhalíme pár dní pred aukciou tu na našom blogu, spolu s doplňujúcimi informáciami a fotkami. Snáď sa vám náš výber bude páčiť a dražby dodajú pokojným nedeľným večerom štipku napätia...

No a aby sme dražbám dodali vianočný nádych, každý víťaz dostane balenie delikátnych makaróniek s vianočnými príchuťami (voňavý pomaranč, perník, choco-chili, Mon Cheri) exkluzívne z kuchynskej dielne Katka Petka. Áno, vyzerajú úžasne, ale chutia lepšie...

Dražba #4 (nedeľa, 21. decembra)

Výber knižky do poslednej nedeľnej dražby nám trval dosť dlho. Nakoniec sme sa rozhodli vás prekvapiť s pravdepodobne najkontroverznejším románom posledných desaťročí, The Satanic Verses Salmana Rushdieho. Pred časom sme do sekcie Profily autorov pridali Rushdieho profil, ktorého podstatná časť sa venuje práve tomuto románu a medzinárodnému šialenstvu, ktoré spôsobil. V aukcii číslo dva sme už ponúkli prvé vydanie jeho románu Midnight's Children, ktorým si získal najväčší úspech literárnych kritikov. Prečo mu teda nezveriť čestnú úlohu uzavrieť našu sériu nedeľných dražieb románom, ktorý ho takmer stál život.

Prvé americké vydanie (siedma tlač) románu Salmana Rushdieho The Satanic Verses, vydal Viking / Penguin Group v roku 1989. Kniha je vo vynikajúcom stave bez akýchkoľvek poškodení.

the satanic verses first edition rushdieThe Satanic Verses

by Salman Rushdie

publisher: Viking / Penguin Group

year: 1989

pages: 547

cover: hard

condition: 5/5




















Dražba #3 (nedeľa, 14. decembra)

Nestáva sa často, aby sa mladej autorke so svojou prvotinou podarilo získať si srdcia čitateľov aj priazeň kritikov. Nástup Zadie Smith na britskú literárnu scénu s jej debutovým románom White Teeth v roku 2000 bol skutočne raketový. Svojim nasledujúcimi románmi a početnými článkami a esejami Zadie len potvrdila svoju pozíciu medzi najoriginálnejšími mladými spisovateľmi súčasnosti. Zadie Smith je autorkou s jedinečným rozprávačským štýlom a často býva označovaná za hlas modernej multikulturálnej Británie.

Prvé vydanie (ôsma tlač) prvého románu Zadie Smith White Teeth v pevnej väzbe z londýnskeho vydavateľstva Hamish Hamilton (2000) s podpisom Zadie Smith na úvodnej strane. Nálepka "signed copy" na prednej obálke knihy.

zadie smith white teethWhite Teeth

by Zadie Smith

publisher: Hamish Hamilton

year: 2000

pages: 462

cover: hard

condition: 5/5
zadie smith white teeth signed





























Dražba #2 (nedeľa, 6. decembra)

Do našej druhej dražby sme vybrali autora, ktorý sa nedávno objavil v sekcii Profily spisovateľov - Salmana Rushdieho. Tí z vás, ktorí poznajú jeho životný príbeh vedia, že jeho romány vyvovali kontroverzné reakcie po celom svete. No a čo je kontroverzné, to vždy púta pozornosť, preto sú aj prvé vydania Rushdieho najznámejších románov vyhľadávaným artiklom medzi zberateľmi. Rushdieho druhý román Midnight's Children (Deti polnoci) mu priniesol medzinárodnú slávu a získal Booker Prize v roku 1981, ako aj prestížnu Booker of Bookers Prize v rokoch 1993 a 2008.

Tretia dotlač prvého britského vydania Rushdieho Midnight's Children v pevnej väzbe z londýnskeho vydavateľstva Jonathan Cape, rok 1981. Kniha je vo veľmi dobrom stave, papierový prebal však nesie známky opotrebovania a na viacerých miestach je vyblednutý od slnka.

midnights children auctionMidnight's Children
by Salman Rushdie

publisher: Jonathan Cape

year: 1981

pages: 445

cover: hard

condition: 4/5










Dražba #1 (nedeľa, 30. november)


Nedeľa patrí rodine, kamarátom a dobrému jedlu, takže naše aukcie odpálime s chlapíkom, ktorý naučil naučil Britov variť chutné, čerstvé a zdravé jedlá a ešte sa pri tom aj baviť. 24-ročný mladík, ktorý krájal ako maniak, dokázal svojim britským prízvukom, šarmom a charakteristickým šušlaním poblázniť celý svet. Preslávil sa ako Šéfkuchár bez čapice (názov jeho prvej televíznej kuchárskej show aj jeho prvej knihy).

V prvej dražbe teda ponúkame tretiu dotlač prvého vydania The Naked Chef od Jamieho Olivera v pevnej väzbe a s Jamieho podpisom na vnútornej obálke. Pravá kuchynská klasika...
 

jamie oliver naked chefThe Naked Chef

by Jamie Oliver

publisher: Penguin Books

year: 2001

pages: 249

cover: hard

condition: 5/5

 

 




jamie oliver naked chef signed
































 

Späť       Vytvorené: 28/11/2014
Napísať komentár
Vaše meno:
Váš komentár:
Opište kód z obrázku:



Poslať

 
© 2011  11th Floor Books - A Bookstore with a View