Váš nákupný košík je prázdny

16.10. 2021: Po desiatich rokoch naše kníhkupectvo presúvame na novú virtuálnu adresu - veríme, že nás budete sledovať aj naďalej, máme pre vás pripravený kopec výborných kníh a nových nápadov! Ďdakujeme a vidíme sa na Eleven Books & Books... Ivan & Sonja

Záložky:  
Sleduj nás:
Kráľovská debata - výsledky


Pred dvoma týždňami sme otvorili debatu, v rámci ktorej sme sa vás spýtali na najobľúbenejšiu knihu od Stephena Kinga a zároveň aj najvydarenejšie filmové spracovanie niektorého z jeho príbehov. Minulú nedeľu sme zo všetkých účastníkov vyžrebovali dvoch výhercov, ktorí do svojich knižníc pridali nový titul od Majstra hororu. Debatu samozrejme ponechávamae otvorenú aj naďalej, takže stále môžete prispieť svojim názorom. Rozhodli sme sa ale pripraviť zhrnutie hlasov, ktoré sme doteraz obdržali. Ak sa chcete zapojiť, alebo si prečítať zdôvodnenia výberu ostatných účastníkov, otvorte si pôvodnú výzvu.

Medzi knihami sa len jedinému titulu podarilo získať viac ako jeden hlas. V tesnom vedení je teda zatiaľ legendárne To (It), ktoré bolo mimochodom v roku 1990 tiež spracované aj ako dvojdielny televízny film a v blízkej budúcnosti by sa malo dočkať aj úplne nového spracovania. Zaujímavosťou je aj to, že s výnimkou románu 22.11. 1963 (11/22/1963) ste hlasovali len za knihy vydané pred rokom 2000.

Filmovým spracovaniam zatiaľ kraľujú dva filmy - Zelená Míľa (The Green Mile) s troma hlasmi a Vykúpenie z väznice Shawshank (The Shawshank Redemption) s dvoma. Zahlasovali ste ale aj za staršie klasiky (Salem's Lot, Carrie, The Shining) a aj menej známe tituly (The Mist).

Viacerí ste sa pýtali aj na náš názor a keďže sme to nedokázali zúžiť na jedného favorita, uvádzame aspoň našu top trojku v oboch kategóriách:
Knihy: It, Salem's Lot, Needful Things
Filmy: The Shining, Salem's Lot, Pet Sematary

Kniha hlasy Film hlasy
It
2 The Green Mile
3
The dead zone
1 The Shawshank Redemption
2
Salem's Lot
1 Salem's Lot
1
11/22/1963 1 Carrie
1
The Girl Who Loved Tom Gordon
1 The Shining
1
Needful Things
1 The Mist
1
Misery
1    
Insomnia
1    

 

stephen king movies

Späť       Vytvorené: 13/09/2015
Napísať komentár
Vaše meno:
Váš komentár:
Opište kód z obrázku:Poslať

 
© 2011  11th Floor Books - A Bookstore with a View