Váš nákupný košík je prázdny

17/03/2020 Všetky objednávky s troma a viac knihami doručujeme kuriérom, cena poštovného sa nemení.

01/12/2019
Knižný advent 2019: posledný mesiac roka prináša výber tých najlepších titulov.

02/07/2017 Ponuku rozširujeme o úplne nové (nečítané) knihy.

Záložky:  
Sleduj nás:
Kráľovská debata a súťaž


Aktualizácia: Tu sú výsledky vášho hlasovania.

Nedeľa večer je vhodný čas na dobrý horor, či už vo filmovej alebo knižnej podobe. No a keď sa spomenie horor, jedným dychom treba dodať meno Majstra hororu Stephena Kinga. My sme si na dnešný večer vybrali klasiku The Shining, nakrútenú podľa jeho rovnomennej predlohy a to spustilo debatu na tému, ktoré filmové spracovanie Kingovho románu alebo poviedky je najlepšie.

Na nete nájdete veľký počet rôznych top 10 a top 20 kompilácií od fanúšikov aj filmových expertov, keďže filmového spracovania sa dočkali desiatky Kingových príbehov. Samozrejme, ich kvalita je rôzna. Od hollywoodskych veľkofilmov, veľkých hereckých mien (Tom Hanks, Jack Nicholson, Morgan Freeman, Kathy Bates, River Phoenix, Christopher Walken, Arnold Schwarzenegger, Drew Barrymore...), Oskarom ocenených výkonov (Kathy Bates za stvárnenie Annie Wilkes vo filme Misery z roku 1990) a niekoľkých ďalších nominácií, až po béčkové televízne horory a dokonca aj televízny seriál. Sami sme zostali zaskočení počtom filmov, ktoré boli inšpirované Kingovou knižnou predlohou.

Zaujímavé je aj to, ako jednotlivé spracovania svojcih príbehov vníma samotný Majster hororu. Možno vás prekvapí, že jedna z najuznávanejších hororových klasík The Shining (Žiarenie) režírovaná Stanley Kubrickom s nezabudnuteľným Jackom Nicholsonom v hlavnej úlohe, medzi Kingovými favoritmi nefiguruje.

Chceme vedieť, čo si myslíte vy. Ale keďže sme kníhkupectvo, pýtame sa vás na vašu naj DVOJICU - vašu najobľúbenejšiu knihu od Stephena Kinga a najobľúbenejšie filmové spracovanie jeho predlohy (pričom môže ale nemusí ísť o rovnaké dielo) spolu s krátkym vysvetlením vášho výberu. Odpovede píšte na našu FB stránku kde nájdete príslušný post s výzvou zapojiť sa do debaty a súťaže. Do záverečného losovania zaradíme každého kto napíše svoj názor a výzvu na FB bude zdieľať, aby sa zapojilo čo najviac ľudí a výsledkom bol zaujímavý prehľad názorov.

Debata a súťaž budú otvorené po celý týždeň, do nedele 6. septembra, kedy vylosujeme víťazov, ktorí si okrem iného budú môcť vybrať z našej aktuálnej ponuky kníh od Stephena Kinga.

stephen king jack nicholson

Späť       Vytvorené: 30/08/2015
Napísať komentár
Vaše meno:
Váš komentár:
Opište kód z obrázku:Poslať

 
© 2011  11th Floor Books - A Bookstore with a View