Váš nákupný košík je prázdny

16.10. 2021: Po desiatich rokoch naše kníhkupectvo presúvame na novú virtuálnu adresu - veríme, že nás budete sledovať aj naďalej, máme pre vás pripravený kopec výborných kníh a nových nápadov! Ďdakujeme a vidíme sa na Eleven Books & Books... Ivan & Sonja

Záložky:  
Sleduj nás:
Anglické kníhkupectvo 11th.sk

Čítanie, ako aj navštevovanie kníhkupectiev, je našim spoločným záujmom už dlhú dobu. V roku 2007 sme spustili blog Bookstore Guide, zameraný na podporu a propagáciu nezávislých európskych kníhkupectiev so špecializáciou na anglické knihy.

Založenie nášho vlastného anglického kníhkupectva bolo vždy našim tajným želaním. Prvým krokom ku jeho realizácii bolo spustenie online anglického antikvariátu  v septembri 2011. Fungujeme z nášho bytu na 11. poschodí typického bratislavského paneláku - preto názov 11th Floor Books.

Po vyše štyroch rokoch sme sa odhodlali otvoriť aj kamenné kníhkupectvo, do ktorého sme zakomponovali aj malú kaviareň. Na kávu, čaj, horúcu čokoládu, limonády, koláče, ale hlavne KNIHY, teda ku nám možete prísť do Eleven Books & Coffee na Baštovej 9, v bratislavskom Starom Meste.

Ak máte záujem o zákulisné informácie o našich pokrokoch, aktivitách, plánoch, špeciálnych zľavách a tajných knižných prírastkoch, čítajte náš nepravidelný newsletter. V roku 2015 sme spustili špeciálnu službu pre firmy a organizácie, v rámci ktorej ponúkame vytvorenie jedinečných anglických knižníc presne podľa ich predstáv a potrieb - Office Reads.

Naša ponuka kníh je obmedzená (rozmermi nášho bytu), starostlivo vyberaná, ale tiež náhodná, usporiadaná a zároveň chaotická. Knihy, ktoré tu môžete nájsť predstavujú len zlomok literárneho sveta. Dúfame však, že tento výber bude pre Vás inšpiráciou, a že sa Vám podarí nájsť to čo hľadáte, ako aj objaviť niečo nové...

"This is a place of mystery, Daniel, a sanctuary. Every book, every volume you see here, has a soul. The soul of the person who wrote it and of those who read it and lived and dreamed with it. Every time a book changes hands, every time someone runs his eyes down its pages, its spirit grows and strengthens."


Carlos Ruiz Zafón (The Shadow of the Wind)


 


 
© 2011  11th Floor Books - A Bookstore with a View